Brigády - úklid a rekultivace zahrady

První etapa se uskutečnila 6.-7. a 14. dubna 2019 a zahájila ji první skupina dobrovolníků z řad žáků projektu. Byl to velmi náročný úklid, prováděný v rámci celorepublikové akce "Ukliďme Česko". Náš úklidový a zahradnický tým: Tomáš Sedlák, Milouš Berný, Matěj Bárta, Pavel Vít, Martin Kleiner, Jirka Kejval, Zuzka Šťastná, Tamara Klofandová, Jožka Wenkeová, Lubor Niederle st. a ml. Všem zúčastněným patří velký dík, ale také těm, kteří se k nám přidali nebo přidají později.

Podívejte se ve fotogalerii, v jakém stavu jsme převzali pozemek od předchozího majitele. V té době jsme zahájili naše společné brigády. Odvozila se svépomocí tuna odpadu, který předchozí majitel nahromadil. Příroda na našem pozemku byla od této zátěže osvobozena, protože sama by to již nedokázala.

Pokračovalo dočišťování, celková rekultivace zahrady. Na brigády přijíždějí rodiny s dětmi, které také s radostí pomáhají. Postupně vytváříme jednotlivé účelové zóny a po šesti měsících naší společné usilovné práce se toto místo změnilo k nepoznání. Práce stále pokračují a blížíme se k radostnému vysazování stromků, keřů a k osázení velké, nově vytvořené bylinkové skalky.

Snažíme se, aby tento kus přírody ladil s chráněnou krajinou oblastí, které je také součástí. Jen tak bude moci toto místo sloužit svému účelu, pro který bylo určeno.

Pracovní úsilí, které společně vynakládáme pro realizaci záměru vysoké mise projektu SanoKunDio®, je postupně zdokumentováno ve fotogaleriích.

 
 
 

 © SANOKUNDIO