Kateřina Maršíčková


25 let, Vlašim 

 

 

 

 

"V dětství jsem prodělala dětskou mozkovou obrnu, pohybuji se pomocí invalidního mechanického vozíku. Na kratší vzdálenosti používám dvě francouzské hole, kdy jsem odkázaná na pomoc druhé osoby. Prodělala jsem řadu ortopedických operací, abych byla schopna žít 'normální život'. Já jsem však spokojená nebyla a chtěla mnohem více.

Lékaři mi ale sdělili, že můj zdravotní stav zůstane stejný. Já jsem se však nevzdala a bojovala dál. Důkazem toho může být i to, že dokončuji magisterské studium na vysoké škole.

V říjnu 2011 mě kamarádka přivedla do Centra pro zdraví.
Po ozdravných terapiích se můj zdravotní stav začal zlepšovat.

A to tak, že jsem mohla na zkrácený úvazek (kvůli škole) nastoupit do zaměstnání, najít si bezbariérový byt a začít se osamostatňovat. Jsem velice šťastná a vděčná, že mohu navštěvovat Centrum pro zdraví."

Během návštěv Centra se klientka svěřila s tím, že se potřebuje uchýlit do bezbariérového bytu, který by jí vytvářel vhodnější podmínky pro ozdravění jak fyzické tak psychické. Pronájem takového bytu je ale příliš drahý. Rozhodli jsme se tedy vypomoci z našeho dobročinného fondu finančním příspěvkem 16.000,- Kč. Po dobu 8-mi měsíců tedy přispíváme na pronájem bezbariérového bytu částkou 2000,- Kč měsíčně. Od ledna 2012 je již tato finanční výpomoc realizována.

zpět

 
 
 

 © SANOKUNDIO